Par mums

“Uzars” ir uzņēmums ar vērtībām, bet galvenā vērtība, kas veido visas pārējās, ir mūsu komanda un cilvēki, kuri šeit strādā un kuriem patīk šeit strādāt.

STIPRS PAMATS ZEM KĀJĀM

“Uzars” ir uzņēmums ar stāstu – tā ir ne tikai kinofilmas sižeta cienīga leģenda par nejauši jūras krastā  izskalotu un atrastu pudeli ar vēstījumu, kas izrādās liktenīgs pavērsiens veiksmīgam biznesam, bet tas ir arī cilvēkstāsts, kas sākas ar vārdiem: “Mēs visi reiz esam sākuši ar lāpstām”. Ar šiem vārdiem var lepoties gan pats uzņēmuma dibinātājs un vadītājs Jānis Uzars, gan visi vadošie darbinieki. Jā, reiz visi viņi paši raka un bruģi klāja, kas šodien ir devis neatsveramu pieredzi un dziļu izpratni par bruģēšanas procesu, turklāt savā teju 30 gadu pastāvēšanas laikā tieši “Uzars” licis pamatus vairākām jaunām bruģa klāšanas tehnoloģijām, kas šodien jau kļuvušas par ierastu praksi nozarē.

Ilggadējā darba pieredze un “Uzars” profesionāļu lojalitāte un darba mīlestība palīdz ne tikai noturēt sniegto bruģēšanas pakalpojumu augsto kvalitātes latiņu, bet arī radīt arvien jaunus amata profesionāļus. Jauno bruģēšanas meistaru skola ir viena no “Uzars” misijām, kas iepriekš nav bijusi pierakstīta, bet vienmēr dzīvojusi uzņēmuma prioritāšu pirmajās rindās – šeit tapuši virkne veiksmīgu nozares profesionāļu, kuri turpina nest un spodrināt šī amata nozīmīgumu un spēku.

“Uzars” bruģēšanas nozarē tiek asociēts ar vārdu “kvalitāte”, un to nevar apstrīdēt neviens, kas reiz sadarbojies ar uzņēmumu mazākos vai lielākos projektos. “Un mēs neiebilstam, jo zinām, ka tā ir mūsu vērtība, kuras dēļ mūs izvēlas,” saka uzņēmuma vadītājs Jānis Uzars. 70% no klientiem ir tie, kuriem reiz jau bijusi pieredze sadarbībā ar “Uzars”, tādēļ tie atgriežas atkal un atkal. Šis rādītājs izsaka visu – mūsu klienti apzinās, ka šeit viņi iegūs garantētu kvalitāti, efektīvu risinājumu un sirdsmieru vairākiem gadiem.

Jautāti, kāpēc pastāv “Uzars” un kas ir tā dzinējspēks, darbinieki atbild vienkārši un patiesi – jo mums ļoti patīk tas, ko mēs darām. Tā sajūta, kad sākumā stāvi dubļainā laukā, bet pēc brīža uz skaista, glīti ieklāta bruģa, ir tā gandarījuma deva, kas liek mīlēt šo darbu un meklēt arvien jaunus dubļu laukus, kurus pārvērst skaistā bruģī.

Stāsts par vēstuli no jūras

Reiz, 20. gadsimta nogalē, kaut kur pie Dānijas krastiem, ko apskalo Baltijas jūra, vācietis Heins Bērens nolēma paspēlēt “likteņa spēli” un stikla pudelē ielika savu vēstījumu. Aizkorķējis pudeli, viņš iemeta to jūrā, vēl nenojauzdams, ka atradējs būs kāds latvietis 1400 kilometru attālumā pavisam citā Baltijas jūras krastā un ka šis atradums mainīs daudzu dzīves.

1990. gada vasarā kāds latvietis pastaigājās gar jūru, netālu no Pāvilostas, – tas bija jaunā daudzsološā sportista Jāņa Uzara draugs, kurš pudeli atrada, atvēra un saņēma liktenīgo vēstījumu, kas tapa par pamatu turpmākai draudzībai un stāstam par “Uzars” dzimšanu.

Pēc vēstījuma izlasīšanas radās jauna draudzība un sadarbība ar Heincu Bērenu – Jānim radās izdevība strādāt Vācijā dārzu, ainavu un sporta laukumu būvniecības uzņēmumā “Maschman”. Pēc darba sezonas Vācijā Jānis bija ieguvis pieredzi un jauna darba mīlestību, tāpēc atgriezās Latvijā un sāka nodarboties ar betona bruģa ieklāšanu. Iegūtā pieredze betona bruģa ieklāšanas tehnoloģijā tobrīd bija unikāla Latvijas tirgū, jo, salīdzinājumā ar citām tobrīd izmantotajām bruģēšanas metodēm, tai bija augsta darba ražība un nevainojama kvalitāte.

Ar bruģēšanu Latvijā Jānis Uzars sāka nodarboties 1993. gadā, pirmos darbības gadus pavadot strādnieku apmācīšanā, lai pilnveidotu viņu zināšanas par jauno bruģēšanas tehnoloģiju. Klientu atsauksmes bija likumsakarīgas, un darba apjoms lēni un stabili pieauga, līdz trešajā darbības gadā pieprasījums pēc Jāņa Uzara bruģēšanas darbiem bija tik liels, ka darbi bija jāplāno vienlaicīgi vairākos objektos, kas bija pamats uzņēmuma izveidei un paplašināšanai. Šobrīd “Uzars” ir viens no vadošajiem bruģēšanas uzņēmumiem Latvijā, kas turpina pilnveidoties un apgūt arvien jaunas tehnoloģijas.